Flexi.pl to portal skierowany do aktywnych osób 50+ oraz biznesu świadomego potencjału tej grupy oraz tych, którzy otwierają się na zasoby Pokolenia Flexi, chcą łamać stereotypy, przeciwdziałać wykluczeniu cyfrowemu i ageizmowi.
Panamint dąży do zmniejszenia ilości odpadów elektronicznych poprzez postępy w dziedzinie elektroniki drukowanej, funkcjonalnych nanotuszy i integracji systemów. Jej produkt – Panamint Pixie® – jest innowacyjnym urządzeniem wielofunkcyjnym, które działa jak osobisty opiekun cennych, łatwo psujących się i wrażliwych towarów, monitorując warunki przechowywania, śledząc kluczowe zdarzenia i komunikując je wizualnie.
ImmunoTronics specjalizuje się w rozwijaniu zaawansowanych technologii medycznych – pracuje nad rozwiązaniem umożliwiającym szybką diagnostykę sepsy, wykorzystującym technologię immunoFET, innowacyjną kombinację biomarkerów i modele predykcyjne oparte na algorytmach sztucznej inteligencji.
Vivid Mind specjalizuje się w wczesnym wykrywaniu demencji poprzez zaawansowaną analizę głosu. Startup stworzył aplikację, która wykorzystując sztuczną inteligencję oraz technologię Sound Objects wykrywa subtelne wzorce zmian mowy charakterystyczne dla pacjentów z demencją.
Uhura Bionics oferuje innowacyjne rozwiązania technologiczne dla osób z zaburzeniami mowy. Jej flagowy produkt, VOXFLOW, to oparty na sztucznej inteligencji zaawansowany system wspomagający komunikację głosową. Konwertuje on mowę, poprawiając jej zrozumienie i nadając odpowiednią intonację, co umożliwia bardziej płynną i skuteczną interakcję z otoczeniem. Dodatkowo firma opracowała bioniczną krtań elektroniczną, umożliwiającą płynną komunikację dla osób po laryngektomii.
EmbeddedSystems.do opracowała rozwiązanie Eslog System, które dzięki monitorowaniu warunków transportu produktów może skutecznie zapobiegać problemowi marnowania żywności. Jest to ekosystem inteligentnych rejestratorów danych, które dostarczają informacji o rzeczywistych warunkach podróży produktu i pomagają zapobiegać marnowaniu żywności. Czujniki są połączone z chmurą, a dane z urządzeń dostarczają informacji o temperaturze, wilgotności, wstrząsach, a nawet warunkach powietrza, jeśli to konieczne. Dzięki agregacji danych system pokazuje nie tylko, która trasa jest bardziej efektywna, ale który przewoźnik jest niezawodny, co daje informacje umożliwiające podjęcie decyzji o partnerach biznesowych.
Unicorn VR World stworzył aplikację Theraply VR wykorzystującą technologię wirtualnej rzeczywistości do terapii dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym również ze spektrum autyzmu.
Działania startupu skupiają się na dystrybucji nietypowych i nie posiadających bezpośredniej konkurencji produktów, których zadaniem jest leczenie tętniaków, rozwarstwień oraz zmian miażdżycowych naczyń krwionośnych metodą endowaskularną (wewnątrznaczyniową).
Waterly opracował nowatorski system monitorowania jakości wód. Usługa jest oparta na w pełni autonomicznych bojach pomiarowych, które z precyzyjną częstotliwością analizują kluczowe parametry wody, takie jak natlenienie, zakwaszenie czy zasolenie. Są bezobsługowe, w pełni odporne na zmienne warunki atmosferyczne czy pory roku i w 100% zasilane energią słoneczną. Działają nawet w miejscach, gdzie tradycyjny zasięg sieci GSM jest niedostępny. Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do danych za pośrednictwem aplikacji, która pozwala na bieżąco śledzić stan wód.
Rozwiązanie krakowskiego startupu Hydropolis i oferowane przez niego usługi pozwalają na zbudowanie i prowadzenie farmy wertykalnej w dowolnym miejscu na świecie wraz z autorskim oprogramowaniem i automatyką Grow Wizard. Łącząc wiedzę z zakresu uprawy, inżynierii i automatyki firma zaprojektowała nowatorskie systemy hydroponiczne. Założono prototypową uprawę wewnątrz kontenera morskiego i uprawę pokazową. Rozpoczęto sprzedaż systemów Plantainer oraz Smart Crop. Technologie smart farming zmniejszają zapotrzebowanie na wodę o 95 proc., a zużycie nawozów o 65 proc. Pozwalają uprawiać rośliny przez cały rok, bez względu na lokalne warunki klimatyczne.
Łącząca świat nauki i biznesu firma technologiczna, która czyni świat zdrowszym miejscem do życia. Rozwijana przez NanoSci technologia oczyszczania powietrza i ograniczania przepływu chorób jest znacznie bardziej wydajna energetycznie, bezpieczniejsza i trwalsza od dotychczas używanych rozwiązań. Dzięki opracowanym przez firmę silnikom fotokatalitycznym można oddychać czystym, wolnym od wirusów i grzybów powietrzem w budynkach użyteczności publicznej i komunikacji miejskiej.
Technologia zużywa bardzo mało energii, jest ekologiczna w produkcji i nie potrzebuje wymiany filtrów mając bardzo długi czas pracy. Firma wymyśliła sposób, w jaki można na dużą skalę stosować oczyszczacze powietrza w biurach czy szkołach, żeby chronić ludzi przed smogiem i chorobami przenoszonymi w powietrzu. Technologia może też znaleźć zastosowanie w uprawie roślin i zwierząt zabezpieczając je przed rozwojem chorób a także przy na salach operacyjnych, w środkach transportu masowego czy w produkcji żywności.
Rebread zajmuje się ratowaniem niesprzedanego chleba przed staniem się odpadem. Opracowuje know-how umożliwiający jego zagospodarowanie oraz łączy dostawców z odbiorcami za pomocą marketplace’u. Najbardziej zaawansowany produkt to zamiennik mięsa, powstały poprzez wykorzystanie pleśni jadalnych. Misją startupu jest uratowanie jak największej ilości marnowanego pieczywa na świecie. W swojej pracy uświadamia innym, że odpad, za jaki uważany jest czerstwy chleb, jest w rzeczywistości pełnowartościowym surowcem wartym zachowania w łańcuchu spożywczym.
Katowicka spółka Biostra to innowacyjna firma, która specjalizuje się w przetwarzaniu bioodpadów, oferując zaawansowane i ekologiczne rozwiązania. Ich przełomowa technologia umożliwia przetwarzanie bioodpadów na autorski nawóz Soilren w zaledwie kilka minut, eliminując jednocześnie nieprzyjemne zapachy. Ponadto specjalizuje się również w przetwarzaniu osadów ściekowych oraz pofermentu. Misją Biostry jest zniwelowanie problemów, jakie stanowią bioodpady, i naprawa struktury gleby poprzez stosowanie Soilrenu. Działa w myśl zasady „z natury, naturalnie, dla natury”.
Rozwiązanie ai4skin pozwala na wczesną diagnozę raka skóry za pomocą sztucznej inteligencji. Wykorzystuje specjalistyczne algorytmy wspomagające w rozpoznawaniu czerniaka na podstawie obrazów dermatoskopowych. Czerniak jest nowotworem skóry o wyjątkowo wysokim stopniu złośliwości, odpowiada za przerzuty m.in. do węzłów chłonnych, wątroby, płuc, mózgu. Powstaje z melanocytów, czyli komórek produkujących barwnik melaninę. Rozwiązanie AI4SKIN minimalizuje ryzyko błędnego rozpoznania, koncentrując się na metodach przetwarzania obrazów, analizy i klasyfikacji zmian skórnych złośliwych za pomocą czterech strategii oceny zmian melanocytowych jednocześnie.
Pogaduszki to aplikacja, która dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji zamienia nieciekawe ćwiczenia logopedyczne na mobilne gry sterowane głosem dziecka. Dodatkowo moduł AI diagnozuje, które głoski w wymowie dziecka wymagają wsparcia logopedycznego i podsuwa dziecku odpowiednie do problemów gry i ćwiczenia. Drugi moduł, także oparty na AI, przeprowadzi terapię w oparciu o immersyjne, sterowne głosem gry. Od początku interakcji z aplikacją dziecko ma poczucie, że uczestniczy w zabawie, a nie w zaawansowanej technologicznie diagnozie i terapii. W przyszłości z poziomu aplikacji będzie można też skonsultować się z lekarzem logopedą, żeby potwierdzić diagnozę lub uzyskać pomoc w trudniejszych przypadkach.
Insbuy oferuje darmową aplikację mobilną, za pośrednictwem której można przeglądać i kupować meble oraz dodatki do wnętrz z programów telewizyjnych i kanałów YouTube. Dzięki aplikacji, użytkownik może skorzystać z nowej warstwy metadanych na temat materiału wideo – katalogu produktów prezentowanych w materiale lub produktów podobnych do prezentowanych w materiale wideo i bezpośrednio z aplikacji dokonać zakupu. Narzędzie stanowi również innowacyjne rozwiązanie reklamowe dla tradycyjnej linearnej telewizji i serwisów streamingowych – pozwoli na usprawnienie procesu, który został już zapoczątkowany przez spółkę, tj. przekształcenie tradycyjnego lokowania produktu w mierzalny kanał sprzedażowy. Insbuy działa we współpracy ze sklepami wnętrzarskimi oraz z nadawcami. Wśród partnerów startupy są m.in. Canal+ Domo i Kuchnia, Tele5 i kolumbijska telewizja Caracol, a także wnętrzarskie kanały na YouTube: AtoAto, Wnętrza Zewnętrza czy Aranżacja Wnętrz oraz sklepy wnętrzarskie i producenci mebli, m.in. Mevis, Desiva czy Dekoria.
Startup ARnie Edu zaprojektował edukacyjną grę na urządzenia mobilne, wykorzystującą technologię AR. ARnie ma na celu stworzenie, wypromowanie i doprowadzenie do rynkowego sukcesu innowacyjnego, zaawansowanego, a zarazem wysoko dostępnego zestawu narzędzi do rozwoju umiejętności programowania wraz z nowym graficznym językiem programowania z wykorzystaniem możliwości AR (rozszerzonej rzeczywistości) dla dzieci w wielu 7-12 lat. Produkt ma formę aplikacji mobilnej na tablety i smartfony, w której znajduje się robot z wymiennymi elementami elektronicznymi i wiele trójwymiarowych plansz stanowiących tło zajęć. Jest to kompletne narzędzie pozwalające edukować dzieci w duchu idei STEAM (z ang. Science, Technologies, Engineering, Arts, Mathematics). Porusza zagadnienia z obszaru kodowania, robotyki, programowania i modelowania 3D.
Plan Be Eco to narzędzie do raportowania śladu węglowego, które pomaga przedsiębiorstwom realizować cele zrównoważonego rozwoju i przestrzegać przepisów związanych z emisją dwutlenku węgla. Platforma zapewnia ponadto wgląd w wyniki środowiskowe organizacji, umożliwiając menedżerom podejmowanie świadomych decyzji dotyczących strategii redukcji śladu węglowego. „Jesteśmy polskim startupem pozytywnego wpływu z silnym poczuciem misji, że nasza praca poprawi jakość życia wielu ludzi. Naszym marzeniem jest zrównoważony świat, w którym biznes i ekologia idą w parze, a jedno nie wyklucza drugiego” – deklarują założycielki spółki Aga Maciejowska i Joanna Maraszek.
koncentruje się na dostarczaniu społecznościom i profesjonalistom najnowocześniejszych metod analitycznych do odkrywania natury trzęsień ziemi, a także na łączeniu wielokanałowych pomiarów umożliwiających monitorowanie aktywności sejsmicznej na zupełnie nowym poziomie. Polega to na monitorowaniu aktywności sejsmicznej poprzez wykonywanie pomiarów różnych zjawisk fizycznych, które przypuszczalnie mają związek z trzęsieniami ziemi, z naciskiem na promieniowanie kosmiczne. Takie podejście zapewnia nowe spojrzenie na pozornie niepowiązane procesy fizyczne. Podejście multikomunikacyjne związane z wykorzystaniem sieci neuronowych oraz wdrożeniem globalnej sieci detektorów promieniowania kosmicznego pozwoli w innowacyjny sposób prognozować trzęsienia ziemi. Startup jest w trakcie opracowywania prototypów detektorów promieniowania kosmicznego, które będą służyć do badania związku między promieniami kosmicznymi a trzęsieniami ziemi oraz stworzenia ogólnoświatowego systemu ostrzegania przed trzęsieniami ziemi.
opracowuje i rozwija technologie AI w branży femtech, obecnie realizuje dwa projekty mające na celu walkę z niepłodnością: EMBRYOAID – inteligentny system analizy danych obrazowych w diagnostyce niepłodności. Aplikacja wesprze embriologa w wyborze najlepiej rokującego zarodka do podania do transferu dla kobiety podczas procedury IVF; FOLLISCAN – narzędzie informatyczne oparte o inteligentne algorytmy diagnostyczne i rozpoznawania obrazu. Narzędzie mające za zadanie wesprzeć lekarza w diagnostyce ultrasonograficznej rezerwy jajnikowej kobiety. Dzięki poprawie dokładności diagnostycznej badania, narzędzie umożliwi lekarzom i pacjentom osiągnięcie lepszych wyników w walce z niepłodnością.
stworzył platformę umożliwiającą opracowywanie digitalowych strategii marketingowych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (AI). Na podstawie wprowadzonych informacji, na przykład o rodzaju działalności czy grupie docelowej, platforma rekomenduje najbardziej skuteczne działania marketingowe.
tworzy europejską sieć medyczną, w której lekarze oferują nowy model stałej opieki nad pacjentami w prostym abonamencie. Innowacyjna wirtualna przychodnia założona w maju 2021 roku, pozyskała inwestycję od Movens Capital i uruchomiła swoją działalność z kilkudziesięcioma lekarzami już w grudniu 2021. Wbrew powszechnej tendencji wśród start-upów do automatyzacji i ograniczaniu kontaktu pacjenta z lekarzem, Doctor.One stawia na zaufane relacje między pacjentami a lekarzami.
misją The True Green jest wykorzystanie potencjału roślin jednorocznych jako przyszłościowych substytutu drewna używanego w meblarstwie i budownictwie, poprzez: uruchomienie pierwszej w UE linii produkcyjnej drewna twardego z roślin jednorocznych, przede wszystkim konopi; tworzenie oraz komercjalizacja technologii wytwarzania materiałów budowlanych w oparciu o surowce pochodzące z roślin jednorocznych. Projekt zakłada stworzenie substytutu drewna twardego na bazie roślin jednorocznych, przede wszystkim konopi włóknistych oraz ekologicznych materiałów budowlanych (m.in. ekologiczne izolacje).
tworzy doświadczenia zakupowe klientów sklepów oraz marek. Startup dostarcza branży FMCG metaverse (cyfrową rzeczywistość sklepu) za pośrednictwem technologii Computer Visions & Augmented Reality. Dzięki Omniaz marki i sprzedawcy detaliczni mogą poprawić wrażenia konsumentów dzięki treściom opartym na grywalizacji, jednocześnie wpływając na proces zakupowy i zbierając wszystkie dane dotyczące półek sklepowych bezpośrednio za pomocą urządzeń konsumenckich.
tworzy zaawansowane systemy pomiarowe IoT dla m.in. rolnictwa precyzyjnego, farm OZE, czy też monitoringu zmian klimatu i susz. Systemy te wykorzystują wiele inteligentnych sensorów do agregacji dużych ilości danych, przetwarzania ich oraz przeprowadzania symulacji predykcyjnych. Tego typu podejście daje możliwość podejmowania świadomych wyborów ekonomicznych, a także automatyzacji wielu procesów decyzyjnych. Atmesys poprzez dostarczanie zarówno hardware’u jak i rozwiązań software’owych wspiera klientów w obniżaniu kosztów operacyjnych, minimalizacji szkód spowodowanych m.in. zmiennymi warunkami klimatycznymi oraz zmniejsza koszty utrzymania systemów monitorowania procesów.
stworzył aplikację do projektowania w ciągu 1 minuty instalacji fotowoltaicznych. Rozwiązanie wykorzystuje rzeczywistość rozszerzoną (AR) i zaawansowane autorskie algorytmy (BMI), zapewnia precyzyjne rozmieszczenie paneli solarnych, niższy koszt inwestycji oraz maksimum uzysku energii słonecznej.
stworzyła pierwszą polską naklejkę fundrasingową wspierającą zbiórki offline dzięki mobilnym i zbliżeniowym płatnościom bezgotówkowym.
rozwijany przez Trasee projekt Gallio to kompleksowe rozwiązanie do anonimizacji materiałów wideo, pozwalające uwolnić się od dylematu „prywatność czy bezpieczeństwo”, przed którym coraz częściej stają instytucje na całym świecie. Gallio to aplikacja umożliwiająca automatyczne zamazywanie wszystkich lub wybranych twarzy i tablic rejestracyjnych na materiałach z monitoringów, a także innych wybranych elementów.
technologiczna spółka oferująca innowacyjne oprogramowanie laboratoryjne bazujące na goglach rozszerzonej rzeczywistości Microsoft HoloLens 2 zintegrowanych z oprogramowaniem Thermo Scientific SampleManager LIMS (Laboratory Information Management System) – systemem do zarządzania informacjami i procesami operacyjnymi w branży laboratoryjnej. Rozwiązanie m.in. digitalizuje pracę laboranta, oszczędzając czas i zwiększając bezpieczeństwo. Umożliwia także odejście od papierowych i analogowych procedur, ograniczając ryzyko błędów i wskazując na ewentualne zagrożenia. Oferta Holo4Labs jest przeznaczona dla całej branży laboratoryjnej, czyli: ochrony zdrowia, farmacji, przemysłu, branży spożywczej i innych.
dokonał przełomu w dziedzinie prawdziwie ekologicznych materiałów. Zespół startupu wypracował pierwszą taką technologię łączenia włókien roślinnych w trójwymiarowe funkcjonalne struktury. Dzięki temu może tworzyć nowe produkty, będące eko-alternatywą dla plastiku, wełny mineralnej, styropianu i innych szkodliwych materiałów. Spółka zwiększa w ten sposób wartość włókien organicznych względem obecnych zastosowań i przyczynia się do szerzenia proekologicznych rozwiązań materiałowych w wielu branżach w myśl zrównoważonego rozwoju.
system zdalnego i ciągłego monitorowania temperatury ran i ciała pacjentów w celu wykrywania infekcji. Mierzona wartość temperatury jest przesyłana bezprzewodowo do zainstalowanej na smartfonie użytkownika aplikacji umożliwiającej odczyt temperatury i rejestrowanie jej zmian. System WARMIE ma na celu wsparcie procesu leczenia, może być wykorzystywany w profilaktyce, diagnostyce i terapii.
ideą i jednoczesnym wyzwaniem SunRoof jest wsparcie społeczności w dążeniu do neutralności energetycznej poprzez oferowanie technologii, a w dalszej przyszłości przyjaznych mechanizmów finansowych wspierających dostęp do niej. SunRoof to zintegrowane fotowoltaiczne dachy 2w1, fasady oraz carporty pozwalające tworzyć inteligentne, piękne domy przyszłości. To także systemy pozwalające na płynne zarządzanie energią i dążenie do stworzenia formuły wirtualnej elektrowni.
startup jest odpowiedzią na zapotrzebowanie związane z pracami inspekcyjnymi i serwisowymi wewnątrz podziemnych instalacji, występujących pod każdym miastem na świecie. Zespół rozwija niewielkich rozmiarów czworonożne roboty, które będą służyć jako uniwersalne platformy nośne dla sensorów i narzędzi do poruszania się wewnątrz podziemnych tuneli. Środowiskiem demonstracyjnym są sieci ciepłownicze, w których aktualnie wykorzystywane są zasilane i sterowane przewodowo roboty kołowe, które mają problemy z poruszaniem się w nierównych i krętych tunelach, ograniczony zasięg, a ich wykorzystanie generuje duże koszty wiążące się np. z koniecznością wykonywania wykopów w środku miasta.
stworzył modułowy system konstrukcji szkieletowych Wood Pack, czyli gotową do montażu drewnianą konstrukcję szkieletową, składającą się z powtarzalnych modułowych elementów konstrukcji budynku wraz ze wszystkimi niezbędnymi elementami złącznymi i precyzyjną instrukcją montażu. System oferuje inwestorom budowę domów drewnianych w całkowicie przebadanej i prostej w montażu metodzie wznoszenia konstrukcji drewnianych.
pierwsze na świecie narzędzie do UX Automation, wykrywające wzorce zachowań i doświadczeń użytkowników na stronach internetowych. Wykorzystując machine learning do predyktywnej analizy jakościowej, pomaga firmom nie tylko zaoszczędzić czas (do tej pory poświęcany na samodzielną, manualną analizę danych), ale także utrzymać wzrost sprzedaży, przewidując, które zachowania klientów będą hamować konwersję. CUX rozpoczął rewolucję na rynku analityki produktów cyfrowych. Wspierają firmy na trzech głównych poziomach optymalizacji: produktu, marketingu i konwersji.
udostępnia system wyposażony w algorytmy wspierające proces weryfikacji tożsamości tam, gdzie jej potwierdzenie jest niezbędne w procesie obsługi klienta. Automatyczna weryfikacja pozwala na dokładniejsze i bardziej wiarygodne zweryfikowanie dokumentu niż przy wykorzystaniu metod tradycyjnych. W połączeniu z biometrycznym sprawdzeniem wizerunku osoby firma korzystająca z rozwiązań Identt ma zdecydowanie większą szansę na wykrycie wyłudzeń.
to usługi migracji infrastruktury klientów do chmury hybrydowej (infrastruktura prywatna i publiczna) i publicznej. Cloud Partners zbudowało wspólnie z naukowcami autorskie oprogramowanie obniżające koszty chmury – Cloudmizer. Funkcjonalność Cloudmizeraa pozwala na analizę, ocenę, rekomendację i optymalizację kosztową infrastruktury dostarczanej przez głównych dostawców, takich jak AWS, Microsoft Azure, Google Cloud Platform. Głównym elementem oprogramowania są algorytmy uczenia maszynowego oraz funkcjonalności sztucznej inteligencji. Cloud Partners kieruje ofertę handlową do rynku B2B z koncentracją na firmach zatrudniających powyżej 10 osób (start-upy) ze szczególną koncentracją na segmencie firm o zatrudnieniu 50-500 osób.
to startup, który tworzy systemowe narzędzie wspomagające projektowanie i realizację zabiegów wszczepienia implantów zębowych. Wykorzystuje przy tym nowatorską metodę precyzyjnego pomiaru parametru gęstości tkanki kostnej.
firma stworzyła zaplecze technologiczne do uprawy roślin w zamkniętych, kontrolowanych warunkach, celem ich późniejszego przetworzenia i wyekstrahowania do postaci półproduktów, stosowanych przy produkcji naturalnych kosmetyków, farmaceutyków i żywności funkcjonalnej (farmy wertykalne).
firma stworzyła przełomową i opatentowaną technologię, która chemicznie przetwarza odpady z tworzyw sztucznych na surowiec w celu wytwarzania nowych i czystych tworzyw sztucznych lub niskoemisyjnych paliw alternatywnych. Celem spółki jest stworzenie światowego standardu technologii transformacji tworzyw sztucznych (w surowce petrochemiczne) i uzyskania znaczącego wpływu na środowisko poprzez maksymalizację recyklingu odpadów.
startup stworzył oparte na sztucznej inteligencji narzędzie do planowania syntezy chemicznej, która znacząco przyspiesza proces tworzenia nowych leków.
platforma łącząca pacjentów ze specjalistami zdrowia psychicznego, która pacjentom pomaga wybrać psychoterapeutę, rezerwować wizyty i śledzić swoje postępy, a terapeutom zarządzać biznesem.
startup tworzy ekosystem edukacyjny dla szkół, w którego w skład wchodzą aplikacje, platformy online, drukarki 3D i inne elementy. A wszystko po to, aby rozwijać w uczniach umiejętności informatyczne, zapoznawać z technologiami i pobudzać kreatywność.
zespół rozwija własne produkty na rynku małych satelitów tzw. smallsatów. Zastosowanie napędów do małych satelitów umożliwi funkcjonowanie konstelacji małych satelitów, które będą dostarczać takie usługi jak 5G, internet satelitarny czy obserwacja Ziemi. Jednocześnie napędy zadbają o usuwanie śmieci kosmicznych. W związku z dynamicznym rozwojem (miniaturyzacją, komercjalizacją) małych satelitów nie wszystkie moduły nadążyły za ich rozwojem. Rynek małych satelitów jest rynkiem bardzo młodym. Innowacją startupu są dedykowane, kompletne systemy napędowe, zamknięte w jednym module, które przyłączane są do szyny satelity CubeSat.
celem projektu jest opracowanie i wdrożenie na rynek innowacyjnego rozwiązania dla budownictwa drogowego. Specjalnie zaprojektowana belka oporowo-najazdowa ma na celu zredukowanie kosztów i czasu wykonania złączy asfaltowych. Zadaniem KPMP jest skrócenie obecnego procesu budowy drogi z pięciu do jednego etapu.
firma biotechnologiczna, rozwijająca autorskie technologie transportu leków i receptury leków w obszarze onkologii, dermatologii oraz chorób autoimmunologicznych. Zespół naukowców Biotts opracował unikatowy system transportu leków w oparciu o nowoczesne procesy technologiczne łączenia substancji oraz wiedzy, w jaki sposób komórki ludzkie komunikują się między sobą. Technologia MTC-Y jest opatentowaną globalną rewolucją – uniwersalny nośnik umożliwia substancjom czynnym penetrację przez bariery skórne aż do kilkunastu centymetrów, sięgając tkanek miękkich i kości.
startup zajmujący się technologią dla energetyki oraz z zakresu przetwarzania odpadów. Produkt flagowy to instalacja do zgazowania organicznych odpadów niebezpiecznych. Produkt nr 2 to instalacja zgazowania odpadów elektronicznych, wielowarstwowych. Oba produkty posiadają przełomową technologię katalitycznego oczyszczania gazów poprocesowych w reaktorach rewersyjno-przepływowych. Spółka dysponuje przemysłowym prototypem. Seria testów pozwoliła im uzyskać unikalne know-how.
dostarcza rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa w sieciach przemysłowych oraz środowiskach systemów SCADA dla przedsiębiorstw z infrastrukturą krytyczną. Strategicznym produktem ICsec jest system Scadvance do monitorowania i wczesnego ostrzegania przed cyberatakami.
platforma Gamehag.com wdraża elementy grywalizacji poprzez współtworzenie portalu przez użytkowników i zdobywanie Kamieni Dusz w zamian za wykonywanie zadań w grach partnerów portalu, pozwalając na testowanie nowych produkcji online. Kolejnym kamieniem milowym w planach rozwoju startupu jest wejście na rynki azjatyckie. Portal powstał w 2016 r., do września 2020 r. został przetłumaczony na 9 języków. Skupia prawie 6,5 mln użytkowników na całym świecie, którzy dotychczas otrzymali nagrody o wartości blisko 20 mln złotych.
fintech działający w Polsce i Wielkiej Brytanii, który opracował standard obrotu cyfrowym pieniądzem oraz innymi danymi poprzez technologię blockchain. Pozwala to na zapis transakcji w postaci nieedytowalnej, a więc transparentnej i niezmienialnej. W odróżnieniu od wielu rozwiązań blockchainowych Billon nie używa kryptowalut.
startup biotechnologiczny z branży weterynaryjnej. Firma rozwija weterynaryjne leki biologiczne na bazie komórek macierzystych, celując w schorzenia o wysokim zapotrzebowaniu na nowe metody leczenia. Opracowana technologia terapeutycznego wykorzystania allogenicznych mezenchymalnych komórek macierzystych (AlloMSC) w układzie jeden dawca – wielu biorców pozwala na seryjną produkcję leku bez konieczności każdorazowego pobierania materiału biologicznego od pacjenta. Dzięki opracowanej technologii lek ma być dostępny od ręki na miejscu w klinice weterynaryjnej, co skróci procedurę leczenia. Firma uruchomiła izolowaną linię technologiczną do produkcji weterynaryjnych leków biologicznych.
powstał, aby pomóc ludziom na całym świecie stać się racjonalnymi w użytkowaniu wody. Jest to pierwszy gadżet, który edukuje i motywuje do oszczędzania wody, a tym samym do oszczędzania pieniędzy i środowiska.
startup oferujący nowy środek transportu umożliwiający przemieszczanie osób lub ładunków z bardzo dużą prędkością, w oparciu o koncepcję zrównoważonego transportu. Stworzony Hyperloop to połączenie pociągu i samolotu (zgodnie z wyliczeniami umożliwi podróż np. z Krakowa do Gdańska w 35 minut z prędkością bliską prędkości dźwięku). Kapsuła pojazdu porusza się w specjalnej rurze, w której ciśnienie jest tak niskie jak na wysokości 10 kilometrów, dzięki temu znacząco zredukowany jest opór powietrza. Pojazd porusza się bez kontaktu z podłożem wykorzystując magnetyczną lewitację oraz łożyska powietrzne. Technologia umożliwia unowocześnienie istniejącej infrastruktury kolejowej do prędkości 300 km/h przy rozsądnym poziomie kosztów (szacunki na bazie poziomu kosztów w Europie Środkowej i Wschodniej rozpoczynają się od ok. 6 mln EUR za kilometr infrastruktury).
twórca SCOBY, czyli szybko odnawiającego się i w pełni biodegradowalnego materiału, który może być użyty w produkcji np. opakowań jednorazowych zastępujących plastik, tekstyliów czy produktów wnętrzarskich. Materiał SCOBY może rosnąć na odpadach, w pomieszczeniu bez dopływu energii słonecznej, co wyróżnia go z grupy materiałów szybko odnawiających się jak algi czy bambus. Materiał SCOBY jest na etapie pierwszej sprzedaży, a projekt zautomatyzowanej farmy wertykalnej jest w trakcie badań. MakeGrowLab oferuje także pomoc we wdrożeniu gospodarki cyrkularnej dla przedsiębiorstw.
dostawca aplikacji webowej do zarządzania logistyką na dużych budowach kubaturowych. Jest ona skierowana do inwestorów (deweloperów) i generalnych wykonawców, którym zależy na optymalizacji kosztów projektu, eliminacji marnotrawstwa czasu i zwiększeniu wydajności logistyki. Firma digitalizuje proces zamawiania dostaw i monitorowania materiałów na placach budowy w zatłoczonych centrach miast. Udostępnia narzędzie koordynatorowi logistyki i podwykonawcom, które jest zarówno zapewnieniem dostarczenia, rozładunku i dostępu do materiałów w oczekiwanym miejscu i czasie jak i efektywnym kanałem komunikacji.
startup, który pracuje nad wykorzystaniem technologii wirtualnej rzeczywistości (VR) w pracy z osobami chorymi na nowotwory, by pomóc im w walce z lękiem czy depresją. Łączy VR i terapię behawioralną. Tworzy wirtualne światy, w które „zanurzają się” pacjenci onkologiczni, a dzięki temu obniża się ich poziom stresu i lęku. Firma bada też efektywność wsparcia psychoterapii w walce z nowotworem. W kwietniu 2019 roku startup pozyskał 1,2 mln zł od gdańskiego funduszu Black Pearls VC.
firma zajmująca się projektowaniem i wytwarzaniem koloidalnych nanostruktur półprzewodnikowych oraz modyfikacją ich powierzchni. Firma specjalizuje się w małoskalowej produkcji, oferując najwyższej jakości nanostruktury, które spełniają zróżnicowane potrzeby klientów w różnych segmentach rynku. Firma prowadzi już pilotażową sprzedaż kilku swoich produktów (QNA.dots oraz QNA.inks) i opracowuje kolejne. W zaawansowanym stadium znajdują się m.in. projekty: syntezy najwyższej jakości kropek kwantowych niezawierających kadmu, kropek emitujących w kolorze niebieskim oraz kropek do konwerterów promieniowania mających zastosowanie w fotowoltaice oraz w hodowli roślin. Innowacyjność przedsięwzięcia jest dwuwymiarowa: technologiczna i produktowa. Spółka opracowała globalnie unikalną technologię przepływową umożliwiającą powtarzalną syntezę dużych ilości kropek kwantowych o bardzo wysokiej jakości.
aplikacja sprzedażowa i prezentacyjna dla handlowców mobilnych, których zadaniem jest dotarcie do klienta, analiza jego potrzeb oraz zaprezentowanie i konfiguracja produktu. Narzędzie oferowane jest w modelu SaaS (oprogramowanie jako usługa). Tablet z aplikacją Salesbook sprawdzi się w branżach wymagających bezpośredniego kontaktu z klientem. System łączy w sobie elementy Sales Enablement z Configure Price Quote dzięki czemu nawet początkujący sprzedawca jest w stanie poprawnie przejść przez proces sprzedaży złożonego produktu. Aplikacja wykorzystywana była przez Prudential do sprzedaży polis na życie, Mercedesa do sprzedaży samochodów, BMW do sprzedaży motocykli, Innogy, Fortum, Axpo – do sprzedaży energii.
pracuje nad wysokowydajnym solarnym panelem grzewczym opartym na własnej innowacyjnej technologii, umożliwiającej efektywne wytwarzanie ciepła w drodze konwersji energii słonecznej na energię cieplną w kolektorach powietrznych. Montowany będzie na ścianach lub dachach budynków lub jako element autonomicznych suszarni solarnych do suszenia biomasy, a także zbóż, chmielu, owoców, pieczarek, ziół, kawy.
stworzył proste narzędzie do nieodwracalnego usuwania danych z dysków, niewymagające niszczenia nośnika. Rozwiązanie polskiego startupu jest zgodne z najnowszymi przepisami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych (RODO). Wiperapp oferuje rozwiązanie zarówno dla korporacji, klientów indywidualnych.
twórca przenośnego urządzenia diagnostycznego Genomtec ID, które mieści się w jednej ręce. Spółka prowadzi prace nad kilkoma rozwiązaniami z zakresu mobilnej diagnostyki molekularnej. Dzięki dostępowi do najwyższej klasy laboratoriów, doświadczonym diagnostom oraz światowej klasy ekspertom z dziedziny genetyki, świadczy również usługi badawcze oraz diagnostyczne dla przedsiębiorstw i klientów indywidualnych.
firma wprowadziła na rynek algorytm do wstępnej diagnozy lekarskiej z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (AI) w celu ułatwienia kierowania ruchem pacjentów (tzw. triage). Dzięki współpracy z ponad 70 firmami, tj.: Allianz Worldwide Partners, Microsoft oraz PZU Zdrowie, z jej rozwiązania skorzystało już ponad 8 milionów pacjentów na całym świecie.
producent urządzenia, które rozpoznaje awarie sprzętów na podstawie ich odgłosów.
tworzy oprogramowanie do zarządzania dla fabryk i firm budowlanych. Polsko-brytyjska spółka usprawnia i agreguje w jednym miejscu takie procesy jak: sprzedaż, marketing, księgowość, zarządzanie magazynem czy zarządzanie projektami.
system rezerwacji pokoi hotelowych. Można w nim porównywać ceny w kilku milionach obiektów i zarządzać marżami. Aplikacja – wedle słów twórców – pozwala zaoszczędzić miesięcznie do 140 godzin pracy jednego człowieka. Skierowana jest przede wszystkim do biur rezerwujących pokoje hotelowe oraz ludzi, których praca wiąże się z częstymi podróżami.
stworzył system do monetyzacji audycji radiowych nadawanych w sieci. Automatycznie wycisza nadawane przez radiostację reklamy. Ale nie to po, by je wyłączyć, tylko po to, by zastąpić je zestawem przygotowanym specjalnie dla konkretnego użytkownika. Pomysłodawcy Radio Net liczą, że ich system uzupełni dostępne obecnie formy reklam digital audio, pomagając reklamodawcom precyzyjniej dotrzeć do właściwego słuchacza i mierzyć efekty takich kampanii. Natomiast wydawcom audio stworzy dodatkowe możliwości jeszcze lepszej i szybszej monetyzacji ich kontentu.
stworzył narzędzie zbierające dane o odwiedzających witryny, by na tej podstawie tworzyć raporty i kierować do poszczególnych użytkowników indywidualnie tworzone wiadomości marketingowe. Nie zatrzymuje się jedynie na poziomie analizy plików cookies zapisywanych przez przeglądarki, ale pozwala np. na łączenie ich z danymi udostępnianymi w portalach internetowych.