Platforma edukacyjna enkids – zwycięzca projektu Jutronauci 2019, którego mecenasem jest Sebastian Kulczyk – w związku z zamknięciem szkół zaoferowała dzieciom po niższej cenie 100 tysięcy lekcji angielskiego online.
– W związku z decyzją o zamknięciu szkół, zdecydowaliśmy się przekazać 100.000 lekcji online z naszymi nauczycielami dla dzieci objętych kwarantanną w wieku 4-16 lat – zadeklarowała Alicja Szałas, założycielka enkids. – Aby nasze lekcje dotarły do jak najszerszego grona, zrzekamy się jakiegokolwiek zysku, sami także nie pobieramy wynagrodzenia i dofinansowujemy lekcje.
- Rodzice pokrywają wyłącznie koszt wynagrodzenia nauczyciela.
- Zajęcia online pozwalają na bezpieczną naukę.
- Lekcje odbywają się od wczesnych godzin porannych do późnych godzin wieczornych.
– Jesteśmy zespołem nauczycieli i rodziców, który chce pomóc innym rodzicom zmierzyć się z tą niełatwą sytuacją – uzasadnia decyzję Alicja Szałas.
Aby dać dzieciom możliwość obcowania z językiem angielskim w czasie, gdy szkoły będą zamknięte, firma zdecydowała się obniżyć koszt pojedynczej lekcji do 35 zł. – Ta kwota to wyłącznie wynagrodzenie nauczyciela za przeprowadzoną lekcję. Pozostałe koszty – infrastruktury, przygotowania materiałów i obsługi – pokrywamy sami – wyjaśnia Szałas.
Podobną akcję enkids zorganizowało podczas strajku nauczycieli w 2019 roku. Odzew w mediach społecznościowych był niezwykle pozytywny. Rodzice docenili taką formę wsparcia, a wielu z nich do dziś korzysta z zajęć angielskiego online.
Firma zapewnia, że jest w stanie przyjąć dodatkowych uczniów. – Mamy nauczycieli z prawie wszystkich stref czasowych, dlatego jesteśmy w stanie uczyć dzieci od wczesnych godzin porannych do późnych godzin wieczornych. Rodzic ma możliwość wyboru nie tylko czasu, w którym odbędą się lekcje, ale także cech nauczyciela, takich jak zainteresowania, temperament czy akcent – dodaje Szałas.
Podkreśla, że edukacja online jest alternatywą dla szkół stacjonarnych. Zajęcia przez internet pozwalają na zdobywanie wiedzy w sposób bezpieczny, bez wychodzenia z domu. Popularna w Chinach platforma DingTalk obsłużyła 10 lutego 2020 aż 50 mln uczniów i 600 000 nauczycieli.