Spółki z rodziny InCredibles skutecznie pozyskują nowe finansowanie na rozwój i coraz odważniej spoglądają w kierunku polskiej giełdy.
SolHotAir otrzymał 1,4 mln złotych od prywatnych inwestorów
Pozyskane pieniądze firma planuje przeznaczyć na dokończenie wersji produkcyjnej kolektorów grzewczych oraz wejście na rynek i realizację inwestycji komercyjnych.
SolHotAir to startup, który opracował własną technologię, dzięki której można produkować jeszcze bardziej wydajne solarne powietrzne panele grzewcze. Produkty polskiej firmy posiadają certyfikat wydany przez Faunhofer Institut z Niemiec, który potwierdza 83 proc. wydajność paneli – to o 20 proc. więcej niż w przypadku paneli dostępnych na rynku (przeczytaj więcej na MamStartup.pl).
Genomtec planuje zadebiutować pod koniec 2020 r. na rynku NewConnect
Biotechnologiczny Genomtec (finalista InCredibles 2018) planuje jeszcze w tym roku debiut na rynku NewConnect. Zarząd zakłada, że komercjalizacja flagowego urządzenia spółki – mobilnego systemu diagnostycznego Genomtec ID – nastąpi w pierwszym półroczu 2022 roku (przeczytaj więcej na PAP Biznes).
Ale na tym nie koniec. Spółka otrzymała również prawie 7 mln zł (1,6 mln euro) dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. W ramach projektu system Genomtec ID – mobilny analizator genetyczny – zostanie dostosowany do detekcji wirusa SARS-CoV-2 oraz przejdzie proces industrializacji wraz etapem badań klinicznych prowadzonym na terytorium Polski oraz Europy Zachodniej (przeczytaj więcej na Inwestycje.pl).
Bioceltix także wybiera się na giełdę
Bioceltix planuje debiut na New Connect najpóźniej w I kw. przyszłego roku. Biotechnologiczny startup właśnie przeszedł audyt Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego (GIF), na podstawie którego, po zakończeniu procedur urzędowych, zostanie zarejestrowany jako wytwórca weterynaryjnych leków biologicznych. Stanie się tym samym jedną z zaledwie kilku na świecie certyfikowanych wytwórni farmaceutycznych, dostosowanych do produkcji leków biologicznych dla zwierząt, wykorzystujących jako substancję czynną komórki macierzyste (przeczytaj więcej na CEO.com.pl).