Poznajcie nowych InCredibles – zwycięzców konkursu Startup Challenge organizowanego w ramach European Tech and Start-up Days 2020.
W konkursie wystartowały startupy z Polski, a także m.in. z Czech, Estonii, Francji, Islandii, Luksemburga, Wielkiej Brytanii, Węgier oraz USA. 18 z nich znalazło się w finale i walczyło o wygraną przed uczestnikami największej imprezy biznesowej Europy Centralnej – Europejskim Kongresem Gospodarczym oraz European Tech and Start-up Days, zgromadzonymi w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Sześciu zwycięzców dołączy do zespołu Incredibles i otrzyma możliwość udziału w programie akceleracyjnym Incredibles powered by Sebastian Kulczyk.
Oto nowi InCredibles:
Progresja Space – zespół rozwija własne produkty na rynku małych satelitów tzw. smallsatów. Zastosowanie napędów do małych satelitów umożliwi funkcjonowanie konstelacji małych satelitów, które będą dostarczać takie usługi jak 5G, internet satelitarny czy obserwacja Ziemi. Jednocześnie napędy zadbają o usuwanie śmieci kosmicznych. W związku z dynamicznym rozwojem (miniaturyzacją, komercjalizacją) małych satelitów nie wszystkie moduły nadążyły za ich rozwojem. Rynek małych satelitów jest rynkiem bardzo młodym. Innowacją startupu są dedykowane, kompletne systemy napędowe, zamknięte w jednym module, które przyłączane są do szyny satelity CubeSat.
KPMP – celem projektu jest opracowanie i wdrożenie na rynek innowacyjnego rozwiązania dla budownictwa drogowego. Specjalnie zaprojektowana belka oporowo-najazdowa ma na celu zredukowanie kosztów i czasu wykonania złączy asfaltowych. Zadaniem KPMP jest skrócenie obecnego procesu budowy drogi z pięciu do jednego etapu.
Biotts – firma biotechnologiczna, rozwijająca autorskie technologie transportu leków i receptury leków w obszarze onkologii, dermatologii oraz chorób autoimmunologicznych w oparciu o unikatowe technologie produkcji, nowe podejście do procesów łączenia substancji oraz wiedzy, w jaki sposób komórki ludzkie się komunikują między sobą. Zespół technologów Biotts opracował m.in. autorską technologię otrzymywania uniwersalnego transdermalnego systemu terapeutycznego MTC-Y (Multifunctional Transdermal Carrier-Y). Dzięki unikalnym właściwościom systemu, możliwe jest zwiększenie biodostępności substancji czynnych kilkukrotnie, umożliwiając substancjom czynnym penetrację przez bariery skórne aż do kilkunastu centymetrów, sięgając tkanek miękkich oraz kości. Unikatowy system transdermalny MTC-Y może być w prosty sposób modyfikowany, aby uzyskać celowane działanie w chorobowo zmienionych tkankach. Dzięki zwiększeniu biodostępności substancji możliwe jest obniżenie dawki terapeutycznej, przy zachowaniu pierwotnego działania i jednoczesnym osłabieniu działań niepożądanych.
NataLab – startup zajmujący się technologią dla energetyki oraz z zakresu przetwarzania odpadów. Produkt flagowy to instalacja do zgazowania organicznych odpadów niebezpiecznych. Produkt nr 2 to instalacja zgazowania odpadów elektronicznych, wielowarstwowych. Oba produkty posiadają przełomową technologię katalitycznego oczyszczania gazów poprocesowych w reaktorach rewersyjno-przepływowych. Spółka dysponuje przemysłowym prototypem. Seria testów pozwoliła im uzyskać unikalne know-how.
ICsec – dostarcza rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa w sieciach przemysłowych oraz środowiskach systemów SCADA dla przedsiębiorstw z infrastrukturą krytyczną. Strategicznym produktem ICsec jest system Scadvance do monitorowania i wczesnego ostrzegania przed cyberatakami.
Gamehag – platforma Gamehag.com wdraża elementy grywalizacji poprzez współtworzenie portalu przez użytkowników i zdobywanie Kamieni Dusz w zamian za wykonywanie zadań w grach partnerów portalu, pozwalając na testowanie nowych produkcji online. Kolejnym kamieniem milowym w planach rozwoju startupu jest wejście na rynki azjatyckie. Portal powstał w 2016 r., do września 2020 r. został przetłumaczony na 9 języków. Skupia prawie 6,5 mln użytkowników na całym świecie, którzy dotychczas otrzymali nagrody o wartości blisko 20 mln złotych.